Forse subsidie nieuw datacentrum Euclid Satelliet
Aan de Rijksuniversiteit Groningen wordt een nieuw wetenschappelijk dataverwerkingscentrum voor sterrenkundig onderzoek opgericht. Het datacentrum zal de Euclid-missie van de European Space Agency ondersteunen.
De Euclid Satelliet wordt gelanceerd in 2020 en zal een groot deel van het heelal observeren met behulp van zeer gedetailleerde optische en nabij-infrarode waarnemingsapparatuur. De eigenschappen van miljarden sterrenstelsels, verspreid over een groot gedeelte van het uitdijende heelal, kunnen daarmee zeer gedetailleerd in kaart gebracht worden. De observaties kunnen bijdragen aan het oplossen van één van de grootste mysteries in de sterrenkunde: de aard en betekenis van donkere materie en donkere energie.
Met het datacentrum is een bedrag van 6,5 miljoen euro gemoeid aan personele kosten. Hiervan hebben NOVA, SRON en de RUG gezamenlijk 4 miljoen bijeengebracht. De overige 2,5 miljoen wordt gefinancierd door de deelnemende kennisinstituten van de RUG (Target, CIT en het Kapteyn Instituut voor Sterrenkunde).
Het datacentrum wordt ingericht in het CIT en zal gebruik maken van de hardware infrastructuur van Target. Het wordt bemand door personeel van dit kennisinstituut.
Voor meer informatie: nieuwsbericht Target
Laatst gewijzigd: | 09 juli 2020 15:15 |
Meer nieuws
-
25 april 2025
Topwetenschapper Arnold Driessen gelauwerd
Op 25 april 2025 ontving Arnold Driessen (Horst, 1958) een Koninklijke Onderscheiding. Driessen is hoogleraar Moleculaire Microbiologie en voorzitter van de onderzoeks- en basiseenheid Moleculaire Microbiologie bij de Faculteit Science & Engineering...
-
24 april 2025
Uitgelichte publicaties april 2025
Het malaria-geneesmiddel mefloquine kan ook helpen tegen genetische ziekten zoals taaislijmziekte, Duchenne spierdystrofie of sommige vormen van kanker.
-
22 april 2025
Microplastics: wat doen ze met ons?
Prof. Barbro Melgert heeft ontdekt hoe microplastics de longen aantasten en kan uitleggen hoe we onze blootstelling kunnen verkleinen.