Hoe selecteer je de beste studenten?
Universiteiten selecteren graag studenten die de grootste kans hebben hun studie met succes te doorlopen. Methodes die bijvoorbeeld onderzoeken hoe groot de motivatie is, zijn niet zo betrouwbaar. Een aankomend student geeft dan niet altijd eerlijke antwoorden. Veel beter werkt proefstuderen. Promovenda Susan Niessen ontdekte dat deze selectievorm beter voorspelt of er een goede match is tussen studie en student. Behalve voor school- en studiekeuze wordt deze aanpak ook toegepast bij onder meer sollicitatieprocedures of aanvragen voor (sport)beurzen.
Meer informatie
-
Interview ‘Curriculum sampling to select the best students’
-
BSS Science for Society Award
Video's RUG
Het online videomagazine Unifocus belicht wekelijks onderwerpen die annex zijn met de Rijksuniversiteit Groningen, op het gebied van onderzoek (en samenleving), studentenleven, onderwijs, beleid en internationalisering. Andere video's staan in onze videoportal.
Laatst gewijzigd: | 30 augustus 2024 12:44 |
Meer nieuws
-
17 maart 2025
Liekuut | De hoge prijs van conflicten
Volgens Carsten de Dreu, hoogleraar Fundamenten van samenwerking en sociale organisatie bij de Rijksuniversiteit Groningen, is er veel te leren over conflicten.
-
10 maart 2025
Wetenschap Werkt | Hogere cijfers door slim te stampen
Van Rijn ontwikkelde een online tool die leerlingen in staat stelt beter en efficiënter te leren. Geleerde kennis blijft daarnaast langer hangen en er worden hogere cijfers gehaald.
-
05 maart 2025
Vrouwen in de wetenschap
De RUG viert Internationale Vrouwendag met een bijzondere fotoserie: Vrouwen in de wetenschap.