NWO-Spinozapremies voor Lodi Nauta en Bart van Wees

2016 is een goed Spinozajaar voor de Rijksuniversiteit Groningen (RUG). In een klap heeft de RUG er twee laureaten bij: Lodi Nauta, hoogleraar geschiedenis van de filosofie en Bart van Wees, hoogleraar fysica van nanodevices. Aan de Spinozapremie is een bedrag van 2,5 miljoen Euro verbonden. In totaal heeft de RUG nu zeven Spinozawinnaars.
Lodi Nauta is de eerste filosoof aan wie de Spinozapremie is toegekend. ‘Ik zie er niet alleen een erkenning van mijn eigen werk in, maar ook een erkenning van het belang van de filosofie en haar geschiedenis.’ Bart van Wees denkt nog na hoe hij de prijs wil besteden. ‘Ik kan er mijn lopende onderzoek mee steunen, maar ik zal zeker ook nieuwe terreinen gaan ontginnen.’
Dinsdag 13 september presenteren Lodi Nauta en Bart van Wees hun onderzoek tijdens de feestelijke prijsuitreiking in de Nieuwe Kerk in Den Haag.
Lees meer over Lodi Nauta en Bart van Wees op onze speciale website over de Spinozapremie en bekijk de filmpjes die we met ze hebben gemaakt.
Enorm trots
Rector magnificus Elmer Sterken is enorm trots op Lodi Nauta en Bart van Wees: ‘Het zijn onderzoekers die hun medewerkers weten te inspireren en aan te moedigen. Open wetenschappers, die beschikken over een aanstekelijk enthousiasme, jonge mensen op sleeptouw nemen en daardoor een voorbeeldfunctie hebben. Dat gold ook voor hun voorgangers.’
Hoogste onderscheiding in Nederland
De Spinozapremies, de hoogste onderscheiding in de Nederlandse wetenschap, bestaan nu 22 jaar. Ze werden destijds door NWO (Nederlandse organisatie voor wetenschappelijk onderzoek) in het leven geroepen om internationaal erkende toponderzoekers een steun in de rug te geven. Per jaar worden er maximaal vier premies toegekend. De winnende wetenschappers mogen 2,5 miljoen euro besteden aan onderzoek. Ze krijgen de volledige vrijheid om hun onderwerp te kiezen en daar - vaak jonge - onderzoekers bij te betrekken. De premie is dus aan de ene kant een erkenning voor geslaagde toponderzoekers en aan de andere kant een stimulans voor verder onderzoek.
Laatst gewijzigd: | 14 april 2020 10:20 |
Meer nieuws
-
03 maart 2025
Zes MSCA Postdoctoral Fellowships bij FSE
Zes Europese onderzoekers starten bij FSE met een Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) Postdoctoraal Fellowship.
-
03 maart 2025
Elisabeth Wilhelm partner in consortium dat app ontwikkelt voor type 2 diabetes patiënten
Dr. Elisabeth Wilhelm is partner in een consortium dat een EFRO-subsidie van 1,2 miljoen euro ontvangt voor het ontwikkelen van een app om diabetespatiënten te begeleiden naar een medicijnvrij leven.
-
03 maart 2025
Een tafelmodel van een grote röntgen-faciliteit
Wat doe je als jouw onderzoek afhankelijk is van een grote internationale faciliteit waarvoor je ver moet reizen en die je maar zeer beperkt kunt gebruiken? Moniek Tromp bouwde er een tafelmodel van waarmee ze een groot deel van haar onderzoek naar...