Wetenschap en Afrika: Welke ontwikkelingen staan Afrika te wachten?
In 2000 hebben regeringsleiders van 189 landen afgesproken om voor 2015 de belangrijkste wereldproblemen aan te pakken. Er zijn acht doelstellingen vastgelegd:de millenniumdoelen. Veel van die wereldproblemen spelen in Afrika. Honger,armoede. Gebrek aan scholing. HIV/AIDS. Kindersterfte. Pedagoog dr. J.J.M (Jacques) Zeelen onderzoekt of de onderwijsdoelstelling gehaald wordt. Theologe drs (Brenda) Bartelink kijkt naar de rol die religieuze organisaties spelen bij de HIV/AIDS-voorlichting. Historicus dr. M.R. (Michel) Doortmont vraagt zich af óf Afrika wel geholpen kan worden.
Laatst gewijzigd: | 12 juni 2023 20:16 |
Meer nieuws
-
10 februari 2025
Project GRACE: winnaar van een ENLIGHT ETN Grant!
Met trots kondigen we aan dat het GRACE-project, met Julia Martínez-Ariño als hoofdcoördinator, één van de projecten is die zijn geselecteerd voor de ENLIGHT 2024 Call. Gefeliciteerd GRACE-team!
-
14 januari 2025
Zingeving voor meer (geestelijke) gezondheid
Bijna dagelijks kun je erover lezen: de problemen in de (geestelijke) gezondheidszorg. Het systeem moet anders. De kersverse hoogleraar en psychiater Rogier Hoenders ziet daarbij een belangrijke rol weggelegd voor zingeving.
-
15 oktober 2024
Focus op zingeving en leefstijl in de psychiatrie: Oratie Rogier Hoenders
Focus op zingeving en leefstijl in de psychiatrie met nieuwe leerstoel RUG