Skip to ContentSkip to Navigation
Over ons Faculteit der Letteren Profielversterking Nederlands Begin een boek

Boek 1: Mitsukoshi Troostbaby Company (2021) - Auke Hulst

Cover

woensdag 12 maart 2025

Waar gaat het boek over?

In een nabije toekomst koopt een eenzame sciencefictionschrijver een robotdochter die het verlies van een ongeboren kind moet goedmaken. Ondertussen werkt hij aan een roman waarin zijn alter ego terugkeert in de tijd met het doel de loop van de geschiedenis zo te veranderen dat zijn ongeboren kind alsnog geboren kan worden – al was het maar in een verhaal. Laten werkelijkheid en fictie zich in handen van een schrijver wel dwingen?

Fragment (om een idee te krijgen van de stijl)

Voor ik achter mijn bureau kruip, stop ik haar in, mijn favoriete moment van de dag. Ik lees haar voor uit een boek dat ze om haar moverende redenen van een plank heeft getrokken waarvoor ze eerst op een kruk heeft moeten klimmen – laaghangend fruit blieft ze niet. Vandaag: haiku’s met de cellulosegeur van antiquariaat. Ze kent meer woorden dan je zou verwachten en leert snel nieuwe bij, maar de diepere betekenis van de gedichten ontgaat haar. Mij ook, trouwens. Toch houden we vol, want ze voelt aan dat haiku’s geheimen bevatten die dieper zijn dan die van sprookjes (waarmee we begonnen) of Harry Potter (waarin we gestrand zijn). Bovendien komen er veel vogels, vissen en insecten in voor, dus dat is goed. Ze kan prima zelf lezen, en dat doet ze ook, maar ze heeft liever dat ik het doe. Je hebt zo’n mooie stem, papa, zegt ze dan, en dan voel ik me gevleid en een bedrieger.

Beginzin

‘Ik wou dat ik het allemaal over kon doen.’ (doorgestreept)

Challenge: Wat zijn jouw tweede en derde zin?

Leuk om te weten

* Auke Hulst was RUG-gastschrijver in 2018. De gastschrijver geeft een aantal openbare lezingen, maar je kunt je als student ook inschrijven voor de werkcolleges. Daarin ga je met een groep studenten van allerlei studierichtingen aan de slag met het schrijven van je eigen tekst (verhaal, gedicht, essay). Meer weten?

* Auke Hulst is geboren in Hoogezand-Sappemeer, groeide op in de buurt van Slochteren en studeerde aan de RUG. Hij schreef ook o.a. Kinderen van het ruige land , En ik herinner me Titus Broederland, In de Slochter Vrijstaat (onder pseudoniem Jutta Koolhof). Alle titels zijn te leen in de UB!

Laatst gewijzigd:10 maart 2025 14:38